Napětí v těle = základ spousty problémů. Je nepříjemné a často bychom udělali cokoli, abychom se ho zbavili. Vrhneme se do nějaké práce, freneticky uklízíme, naložíme se před telku nebo zkoukneme sítě, dáme si čokoládu, cigáro nebo něco ještě víc destruktivního. Uff. Hlavně to napětí NEVNÍMAT. Na chvilku to pomůže a pak se to napětí vrátí.
Takže co s tím?
Nezbytný je první krok:
🙏Uvědomit si, že ten problém je NAPĚTÍ.
Je důležité být si vědom toho, že za touhou po další tabulce čokolády je napětí, tenze v těle⚡️, která mě k tomu pudí. To je nejdůležitější začátek. Zastavit se na vteřinu a napětí si uvědomit. Zní to banálně, ale je to jeden z nejtěžších úkolů. Tisíckrát se pro toho rozhodnete a tisíckrát to nevyjde. Důležité je to nevzdát! Po tisícíprvé se to podaří a už to půjde 🙂
🙏Další důležitý krok je uvědomit si, že to napětí SI DĚLÁME MY SAMI.
Vnější okolnosti můžou působit jako trigger (rozbuška), ale ta struna, na kterou brnkají, je jen a jen naše. Pro každého je to něco jiného. Moje napětí bude mít jinou příčinu než vaše napětí. Pokud dokážete přijít na to, co přesně napětí způsobuje, je to skvělé, ale není to nezbytná podmínka. Pracovat s napětím můžete i bez toho, aniž byste to věděli přesně. Nemusí se to vždycky podařit odhalit, protože příčiny jsou často nevědomé a leží v implicitní paměti a v podvědomí.